dsds

Με σκόρερ του Χότσκο, Αλ Γκαντιουί και Μάριο Δημητρίου, η Πάφος FC του Χένινγκ Μπεργκ, ο οποίος παρέταξε εντεκάδα με 8 αλλαγές σε σχέση με τον αγώνα πρωταθλήματος, νίκησε την ΑΕΖ Ζακακίου με 3-0 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Ο Νορβηγός τεχνικός της Πάφου, άρχισε τον αγώνα με τους: Ολαθάμπαλ, Παλάσιος, Κβίντα, Χαραμπάτζε, Χότσκο, Κανέ, Αλ Γκαντιουί, Ικόκο, Μπεσάρτ, Χέσταντ, Ναμέ.

Στον πάγκο ήταν  οι: Άντος, Σεμέδο, Ζάιρο Δημητρίου, Ζουζίνιο, Μιχαήλ, Βαλακάρι, Μπάιριτς, Ζοάο Πέδρο, Ταβάρες, Πελάζιο

Στον άλλο αγώνα της ημέρας, Οθέλλος και Δόξα έμειναν στην ισοπαλία στο 90λεπτο 1-1(Μπένι/Κατσιάτης) και θα λύσουν τις διαφορές τους στην παράταση. Εφτά λεπτά μετά την σέντρα στην παράταση η Δόξα βρέθηκε μπροστά στο σκορ, με αυτογκόλ του Κυριάκου.