3

Την ήττα με 3-2 γνώρισε η Εθνική μας ομάδα Νέων Κ-19 από την αντίστοιχη της Βόρειας Μακεδονίας στο σημερινό δεύτερο μεταξύ τους φιλικό παιχνίδι.

Η Εθνική μας προηγήθηκε με 2-0 όμως ηττήθηκε με γκολ που σημειώθηκε στο 90ο λεπτό.

Ο Στυλιανός Βρόντης στο 6ο λεπτό με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη επανορθωτική άνοιξε το σκορ για την Εθνική μας και στο 25ο λεπτό ο Ανδρέας Σάββα πέτυχε το 2-0.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 40ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ισοφάρισαν στο 83ο λεπτό και στο 90ο λεπτό πέτυχαν το 3-2.

Στο 78ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ευαγγέλου.

Κύπρος: Κυριάκου, Κυριακίδης (60' Ζήνωνος), Βενιζέλος, Καϊάφας, Ευγγέλου,Τζιαμά (89' Κολιάς), Βρόντης (76' Χαραλάμπους), Ασημένος (89' Σπυριδάκης), Τσουτσούκη (60' Αθανασίου), Σάββα (89' Θεμιστοκλέους), Γεωργίου (76' Χριστάκη)

Βόρεια Μακεδονία και Κύπρος αναμετρήθηκαν και το Σάββατο και έμειναν στο ισόπαλο 0-0.

Τα φιλικά εντάσσονται στο πλαίσιο της προετοιμασίας της Εθνικής μας ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων της στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων, τον ερχόμενο Νοέμβριο στη Σουηδία.