σδσδ

Δείτε όλα όσα είπαν Σάββας Πουρσαϊτίδης και Νταβίν Καταλά μετά το τέλος του αγώνα Νέα Σαλαμίνα-Απόλλων 1-1.

Νταβίντ Καταλά(Απόλλων): «Επικρατεί μια απογοήτευση για το αποτέλεσμα. Ήρθαμε με μόνο στόχο τη νίκη. Είχαμε ευκαιρίες όμως δεν σκοράραμε το δεύτερο γκολ. Είμαι περήφανος για την αντίδραση μετά το γκολ που δεχθήκαμε. Δώσαμε πολλές δυνάμεις. Είμαι χαρούμενος για την εμφάνιση και την αντίδραση ειδικά μετά την άσχημη εμφάνιση της Πέμπτης. Σήμερα παίξαμε κόντρα σε μια πολύ καλή ομάδα. Σίγουρα είχαμε αρκετές απουσίες όμως δεν είναι δικαιολογία. Έχουμε καλούς παίκτες και μεγάλο ρόστερ. Δεν είμαστε ευχαριστημένοι με τον ένα βαθμό. Είναι σημαντική η διακοπή για να δουλέψουμε με τους παίκτες που έχουμε και με την πάροδο της διακοπής θεωρώ θα έχουμε επιστροφές και περισσότερες επιλογές».

Σάββας Πουρσαϊτίδης(Νέα Σαλαμίνα): «Συγχαρητήρια στον κόσμο μας και στον κόσμο του Απόλλωνα για την ωραία ατμόσφαιρα που έφτιαξαν. Ειδικότερα στους οπαδούς μας που από τα πρώτα παιχνίδια είναι συνέχεια κοντά μας εντός και εκτός έδρας. Νιώθω πολύ τυχερός που τους έχω και ελπίζω να τους δω στα επόμενα παιχνίδια.Τώρα όσον αφορά το παιχνίδι όταν παίζεις με τον πρωταθλητή που παίζει και σε ευρωπαϊκό όμιλο ξέρεις ότι πρέπει να πιάσεις μια πάρα πολύ καλή απόδοση για να έχεις τύχη. Θεωρώ ότι στο α' ημίχρονο δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε αλλά σκοράραμε κόντρα στην ροή του παιχνιδιού. Υποφέραμε από τον Απόλλωνα και ουσιαστικά δεν απειλήσαμε ιδιαίτερα. Στο ημίχρονο είπαμε με τα παιδιά ότι δεν υπάρχει άλλη επιλογή από το παίξουμε, να πιέσουμε κι ας χάσουμε. Ομάδες σαν τον Απόλλωνα έχουν πολλή ποιότητα και θα δεχόμασταν το γκολ αργά ή γρήγορα. Θεωρώ ότι γενικά στο β’ ημίχρονο είχαμε μια πάρα πολύ καλή εικόνα, κρατήσαμε μπάλα και είχαμε τις δικές μας ευκαιρίες. Στο τέλος της ημέρας πήραμε ένα βαθμό που μας αφήνει ικανοποιημένους έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι μένοντας με δέκα παίχτες. Συνεχίσουμε και... συγχαρητήρια στα παιδιά. Είμαστε σε καλό δρόμο αλλά είμαστε πολύ νωρίς για θριαμβολογούμε ότι καταφέραμε διαφορετικά πράγματα».