σδσδ

Σε ένα αγώνα όπου η Ομόνοια δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου από την ΕΝΠ, το τριφύλλι κατάφερε να κερδίσει με 4-0 τους Βυσσινί, παίρνοντας το δεύτερο τρίποντο στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Νίλ Λένον σκόραρε 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τους Μίλετιτς και Ζαχαρίου, ενώ στην επανάληψη σκόραρε ακόμα 2 με τους Ανσαριφάρντ και Ζαχαρίου. Με αυτή την νίκη της η Ομόνοια ανέβηκε στην 8η θέση με  βαθμούς, ενώ η ΕΝΠ έμεινε στην 11η θέση με 3 βαθμούς.

Νωρίτερα στον αγώνα:

Έναρξη αγώνα

3' Εκτέλεση φάουλ από τον Μπρούνο Φελίππε, πέφτει και μαζεύει ο Κόστιτς.

5' Έφυγε ταχύτατα ο Μπρούνο από πλάγια, επιχείρησε το σουτ, με τον Κόστιτς να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

8' Νέο σουτ του Μπρούνο, ο Κόστιτς, διώχνει πάλι σε κόρνερ.

18' Σουτ του Ανσαριφάρτ, αποκρούει ο Κόστιτς

18' Ο Μπρούνο απο κοντά δεν μπορεί να νικήσει τον Κόστιτς.

20' Κεφαλιά του Μίλτιτς διώχνει με γροθιές ο Κόστιτς.

31' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 1-0! Εκτέλεση φάουλ από τον Μπρούνο Φελίππε, με τον Μίλετιτς στο δεύτερο δοκάρι να πιάνει το σουτ στην κίνηση για το 1-0!

45+2' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Ο Μπρούνο Φελίππε κάνει το 1-2 με τον Ανσαριφάρντ, με τον Βραζιλιάνο να σκοράρει με πλασέ για το 2-0 της Ομόνοιας!

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β' ημιχρόνου

53' Ωραία ενέργεια από τον Παπουλή και σουτ στην κίνηση, με τον Κόστιτς να αποκρούει.

57' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 3-0! Ο Παπουλής έκανε ωραία κίνηση, μοίρασε στον Ανσαριφάρντ, ο οποίος με σουτ έκανε το 3-0!

78' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 4-0! Σέντρα του Λέτσιακς από αριστερά, στο 2ο δοκάρι ο Ζαχαρίου έστειλε την μπάλα από κοντά στα δίκτυα.