4

Με πολύ καλή εμφάνιση το ΑΠΟΕΛ κέρδισε με 0-2 τον Ολυμπιακό εκτός έδρας και έφτασε τους 7 βαθμούς σε 4 αγώνες με δύο νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα.

Για την ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή που ήταν καλύτερη σχεδόν σε όλη την διάρκεια του αγώνα σκόραραν οι Σατσιάς και Κοσταντίνοφ. Το ΑΠΟΕΛ έπαιξε για περισσότερο από 40 λεπτά με 10 ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Γουίλερ με απευθείας κόκκινη κάρτα ύστερα από παρέμβαση του VAR. (Εδώ το ρεπορτάζ)

Έφτιαξε κάποιες καλές στιγμές η ομάδα του Γιάννη Πετράκη, όμως δέχθηκε άλλη μία ήττα, την 3 σε 4 αγώνες και παραμένει στην τελευταία θέση με έναν βαθμό.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη στο παιχνίδι!

8' Κεφαλιά του Κρέσπο, έξω.

8' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ, έκλεψαν την μπάλα οι ποδοσφαιριστές του Σωφρόνη Αυγουστή, ο Κβιλιτάια έκανε το πλασέ σε κόρνερ ο Μολ.

9' Κεφαλιά του Κρέσπο, πάνω στον Μολ.

10' ΓΚΟΛ το ΑΠΟΕΛ με τον Ιωάννη Σατσιά! Εξαιρετική ενέργεια από τον Μορέιρα, ο οποίος έκανε το γύρισμα και τον Σατσιά να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

16' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Ντεσίρε από κοντά δεν κατάφερε να σκοράρει.

22' Δυνατό σουτ του Σάλι, δύσκολα ο Μπέλετς.

28' ΓΚΟΛ το ΑΠΟΕΛ με το πρώτο γκολ του Κονσταντίνοφ! Ο Βιγιαφάνιες εκτέλεσε το φάουλ και ο Βούλγαρος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Μολ με κεφαλιά.

32΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνιες, δύσκολα σε κόρνερ ο Μολ.

38' Σουτ του Μορέιρα, άστοχο.

40' Νέα καλή ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ, ο Κοσταντίνοφ από κοντά έστειλε την μπάλα έξω με το κεφάλι.

43' Σουτ του Μαρκίνιος σε κόρνερ ο Μολ.

Τέλος Α' ημιχρόνου.

Έναρξη στο Β' ημίχρονο.

51' Κόκκινη στον Γουίλερ για φάουλ στον Ντεσιρέ! Ο Θεουλή έδειξε αρχικά κίτρινη, όμως ύστερα από παρέμβαση του VAR, ο διαιτητής έδειξε κόκκινη κάρτα στον Κύπριο αμυντικό καθώς θεωρήθηκε ότι στέρησε ξεκάθαρη ευκαιρία επίτευξης γκολ.

52' Εκτελεί ο Ψύχας το φάουλ έξω!

59' Μεγάλη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ, διπλή, πρώτα με τον Κβιλιτάια και στην συνέχεια με τον Θεοδώρου.

63' Σωτήρια παρέμβαση του Φεράρι πριν κάνει το σουτ ο Ντεσιρέ.

68' Κεφαλιά του Γκεριέ, έξω.

73' Σέντρα του Φεράρι από αριστερά, έξω η κεφαλιά του Μπλουμ.

75' Μπαλιά από τον Ιωάννου, κεφαλιά ο Γκεριέρ, εύκολα ο Μπέλετς.

86' Δυνατό σουτ του Δώνη, δύσκολα ο Μολ στην συνέχεια ο Θεοδώρου δεν κατάφερε να σκοράρει.

90' Σουτ του Καρτασιάν, άστοχο.