2

Ο Ακρίτας άντεξε την πίεση της Ανόρθωσης καθώς για πάνω από 80 λεπτά έπαιξε με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Σαραβάνια και έφυγε με την ισοπαλία 1-1 από το "Αντώνης Παπαδόπουλος"

Σκόραρε για την ομάδα της Χλώρακας ο Ραμίρες και ο ίδιος ποδοσφαιριστής ύστερα από 3 λεπτά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του.

Η ομάδα της Αμμοχώστου βρήκε αρκετές ευκαιρίες όμως βρήκε απέναντι της, τον εξαιρετικό τερματοφύλακα, Περντρέου. Η Ανόρθωση σκόραρε άλλα δύο γκολ με τους Κορέα και Ράντονιτς, όμως ακυρώθηκαν ως οφσάιντ.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη στον αγώνα!

2' Σουτ του Πική, πάνω στον Λόρια.

5' Τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Βαράντα, ο Βραζιλιάνος έφυγε στην πλάτη της άμυνας, ωστόσο ήταν άστοχος.

9' Κόκκινη στον Σαραβάνια για δυνατό φάουλ στον Σαμπό. Ο μέσος της Ανόρθωσης έβγαινε σε υποσχόμενη επίθεση έτσι το VAR, κάλεσε τον διαιτητή ο οποίος πήρε πίσω την κίτρινη κάρτα και έδειξε κόκκινη.

12' Σουτ του Νιγκά πάνω στον Περντρέου.

16' Γύρισμα του Πική, διώχνει η άμυνα της Ανόρθωσης.

18' Τεράστισ χαμένη ευκαιρία για την "Κυρία", ο Ουάρτνα την κεφαλιά δύσκολα ο τερματοφύλακας του Ακρίτα.

19' Σουτ του Αρτυματά, άστοχο.

25' Πολύ καλή στιγμή για τον Ακρίτα, ο Εράσο το σουτ σε σώματα και κόρνερ.

29'' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση! Εκτέλεση φάουλ του Εμπραλίτζε με τον Πάυλο Κορέα με ωραία κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

31' Ακυρώνεται το γκολ για οφσάιντ.

45+5 Κεφαλιά του Εμπραλίτζε πάνω στον Περντρέου.

Έναρξη στο Β' ημίχρονο.

48' ΓΚΟΛ για τον Ακρίτα Χλώρακας με κοντινό πλασέ του Ραμίρεζ, ύστερα από φάση διαρκείας.

51' ΓΚΟΛ ισοφαρίζει η Ανόρθωση, με αυτογκόλ του σκόρερ του Ακρίτα Ραμίρεζ, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.

65' Κεφαλιά του Νιγκά, έξω.

70' ΓΚΟΛ γυρίζει το παιχνίδι η Ανόρθωση με τον Ράντονιτς με κοντινή προβολή σε κενό τέρμα ύστερα από γύρισμα του Αμπαρτζουμιάν! Παράπονα από τους παίκτες του Ακρίτα για φάουλ στον Περντρέου από τον Νιγκά.

72' Ακυρώνεται το γκολ για οφσάιντ!

75' Κεφαλιά του Ουαρίς, έξω.

79' Σουτ του Ράντονιτς, μόλις έξω.

81' Εξαιρετική ενέργεια από τον Ουάρντα, κεφαλιά του Σαμπό, αποκρούει ο τερματοφύλακας του Ακρίτα.

87' Τεράστια ευκαιρία για την Ανόρθωση με τον Περντρέου να αποκρούει την κεφαλιά του Ουαρίς.

Ανόρθωση(Ντάρκο Μίλανιτς): Λόρια, Μπαϊσίνιο, Αρτυματάς, Κορέια, Εμπραλίτζε, Αμπαρτζουμιάν, Σάμπο, Νινγκά, Κορρέα, Ιωάννου, Ουάρντα.

2

Στον πάγκο: Κεραυνός, Αντωνιάδης, Ράντονιτς, Φερέιρα, Παρούτης, Ουαρίς, Αντωνίου, Κίκο, Χαρογιάν, Πάντσεον, Χριστοφή, Χρυσοστόμου.

Ακρίτας(Νταβίντ Μπαντία): Περντρέου, Πογκέν, Άμπραχαμ, Εράσο, Μπερνάρντι, Σέχιτς, Βαράντα, Σαραβάνια, Καραγιάννης, Πικής, Αραούχο.

Στον πάγκο: Καστελάνι, Ονόντι, Φοφανά, Ντραμέ, Κονέ,  Αμπντουραχίμι, Αμπντουσαλάμοφ, Ελ Τζεμιλί, Δημοσθένους, Φουριέλ, Ραμίρες, Βάσου.