3

Εξαιρετικό παιχνίδι πραγματοποιηθήκε στο "Τσίρειο" εκεί όπου η Δόξα πήρε ένα τεράστιο διπλό επί της ΑΕΛ με 1-2.

Ήταν το καλύτερο παιχνίδι για την ομάδα της Λεμεσού στο φετινό πρωτάθλημα η οποία πλήρωσε όμως και πάλι την αμυντική αστάθεια. Έχασε τεράστιες ευκαιρίες η ΑΕΛ, είχε χαμένο πέναλτι και δοκάρι με τον Τζάλμα και μία εξαιρετική ευκαιρία αλλά ο Κέρλα έδιωξε προ της γραμμής. Πάντως η ΑΕΛ ζήτησε έντονα ότι η μπάλα πέρασε την γραμμή.  Ισοφάρισε προσωρινά με πέναλτι ο Μπεραχίνο. Η ΑΕΛ παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα με 1 βαθμό σε 4 αγωνιστικές.

Για την Δόξα που έφτασε τους 7 βαθμούς άνοιξε το σκορ ο Αντενόν και σημείωσε το τελικό 1-2 ο Μπένι με εξαιρετικό πλασέ. Είχε και η Δόξα τις καλές της στιγμές κυρίως στο πρώτο μέρος.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη στο παιχνίδι!

8' Σουτ του Βαγιέχο σε κόρνερ.

9' Σκοράρει η Δόξα με τον Αντενόν με κοντινή κεφαλιά ύστερα από φάση διαρκείας!

14' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΛ, ο Κάσα γύρισε στον Μιραλάς, ο οποίος έκανε το πλασέ και ο Σισκόφσκι απόκρουσε εντυπωσιακά.

16' Σέντρα του Τζάλμα, δύσκολα ο τερματοφύλακας της Δόξας ξανά αποκρούει.

21' Μπαλιά του Κοβάσεβιτς, διώχνει σε κόρνερ ο Μπέκερ.

21' Σουτ του Ίλιτς, άστοχο.

24' Τεράστια χαμένη ευκαιρία ξανά για την ΑΕΛ ο Μπεραχίνο έκανε την προβολή και ο Κέρλα πρόλαβε στην γραμμή την μπάλα!

-Έντονες διαμαρτυρίες από τους παίκτες της ΑΕΛ ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή.

28' Σουτ του Μπένι, άστοχο.

38' Σουτ του  Παυλίδη, πολύ καλό, μαζεύει όμως ο Μπέκερ.

40' Ζήτησε πέναλτι η ΑΕΛ για χέρι του Αντενόν, συνεχίζεται το παιχνίδι.

41' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Δόξα. Ο Μπέκερ απόκρουσε το πλασέ του Ασαμόα.

42' Κεφαλιά του Σαντίκ, έξω.

Τέλος Α' ημιχρόνου.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

54' Σουτ του Τσιμπόλα πάνω στον Σισκόφσκι.

56' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ, ο Αντενόν λίγο έλειψε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του.

57' Πέναλτι για την ΑΕΛ για χέρι του Κέρλα, ύστερα από μπαλιά του Τζάλμα.

59΄ Το αποκρούει ο Σισκόφσκι το πέναλτι του Τζάλμα.

60' Ξανά πέναλτι για την ΑΕΛ, για χέρι του Μπένι ύστερα από σουτ του Παπαφώτη,

62' Αυτή την φορά ισοφαρίζει η ΑΕΛ με τον Μπεραχίνο.

67' Σουτ του Κοντινέλα άστοχο.

73' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζάλμα στο δοκάρι η μπάλα.

77' Σκοράρει η Δόξα κόντρα στη ροή του αγώνα, με ωραίο πλασέ του Μπένι ύστερα από ασίστ του Στυλιανού.