2

Ο Άρης ηττήθηκε από την Καρμιώτισσα μέσα στο "Αντώνης Παπαδόπουλος", στο οποίο θα αγωνίζεται η "Ελαφρά Ταξιαρχίας" μέχρι να μεταφερθεί στο νέο γήπεδο της Λεμεσού.

Η Καρμιώτισσα επικράτησε με 0-2 με τα γκολ των Μαλόνε και την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ελ Αουχί.

Με 10 παίκτες ολοκλήρωσε τον αγώνα ο Άρης λόγω της αποβολής του Γιανγκό με απευθείας κόκκινη κάρτα. Μείωσε για την ομάδα του Σπιλέφσκι στο τελευταίο λεπτό ο Κακόριν.

Ο Άρης έχει 9 βαθμούς και η Καρμιώτισσα 3.

Η εξέλιξη του αγώνα:

4' Ο Σόκε βρήκε ωραία τον Μαγαμπέλα εκτός περιοχής, με τον δεύτερο να επιχειρεί αμέσως το σουτ, χωρίς να δυσκολεύει τον Κνόμπλοχ.

6' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα 0-1! Ο Ντουμπία μπήκε στην περιοχή, επιχείρησε το σουτ, ο Βανά δεν απέκρουσε σταθερά, με τον Μαλόνε να πιάνει το ριμπάουντ από κοντά για το 0-1!

14' Σουτ του Ελ Αλουχί, ο Βανά διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

16' Κεφαλιά του Κουλιμπαλί, η μπάλα φεύγει λίγο εκτός.

28' Σουτ του Ντουμπία, μαζεύει ο Βανά Άλβες.

36' Σουτ του Σόκε, κανένας κίνδυνος.

45+3 Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Άρη, ο Μουσούντα το σουτ, σε σώματα.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β΄ημιχρόνου.

49' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκομίς, έξω.

50' Φωνές για πέναλτι από τον Άρη σε χέρι του Μαλόνε. Η φάση ελέγχθηκε από το VAR και το παιχνίδι συνεχίστηκε.

59' Σουτ του Μπαμπίγκα, πάνω στον Κνόμπλοχ.

70' Σουτ του Σπόλιαριτς, άστοχο.

75' Κόκκινη στον Γιάνγκο, για μαρκάρισμα στον Ντουμπία.

77' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ελ Αλουχί.

84' Καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα, δεν κατάφερε ο Χαζτηβασίλης, να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

85' Σουτ του Σλόγκαρ, η μπάλα άουτ

90+5 ΓΚΟΛ για τον Άρη με ωραίο πλασέ του Κακόριν.