DFDF

Σε ένα επεισοδιακό αγώνα, όπου σημαδεύτηκε από το χαμένο πέναλτι της ΑΕΛ, την κόκκινη κάρτα του Μπάστο και του υπηρεσιακού προπονητή της Λεμεσιανής ομάδας, Μάριου Νεοφύτου, τα δοκάρια της ΑΕΛ και τις κλασσικές χαμένες ευκαιρίες του Ολυμπιακού, οι δύο ομάδες έμειναν στην λευκή ισοπαλία.

Αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός για τις δύο ομάδες, οι οποίες σε καμία περίπτωση δεν είναι ευχαριστημένες από την μέχρι τώρα συγκομιδή τους.

7' Πέναλτι για την ΑΕΛ! Βαθιά μπαλιά στην περιοχή του Ολυμπιακού, με τον Μπάρντι να κατεβάζει την μπάλα με το χέρι και τον διαιτητή να καταλογίζει την παράβαση

9' Το έχασε η ΑΕΛ! Ο Τσέποβιτς εκτέλεσε το πέναλτι, ο Μόλ έπεσε σωστά απέκρουσε την μπάλα, η οποία χτύπησε και στο δοκάρι στην συνέχεια, με τον κίπερ του Ολυμπιακού να διώχνει με τα πόδια!

16' Σουτ του Τσέποβιτς από πολύ καλή θέση, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και πάει κόρνερ.

26' Σκοράρει η ΑΕΛ με τον Χάσα... στο ξεκίνημα της φάσης γίνεται έλεγχος για οφσάιντ.

-Ακυρώνεται το γκολ ως οφσάιντ. Ο Μιλιτσεάνου, ο οποίος έβγαλε τη σέντρα για τον Χάσα, με τη βοήθεια της γραμμής του VAR, υποδεικνύεται σε αντικανονική θέση.

46' Ελέγχεται φάση από το VAR για κόκκινη κάρτα! Ο Μπάστο έπεσε επικίνδυνα στον Σάλι με τα πόδια, με τον διαιτητή να εξετάζει την φάση!

50' Κόκκινη στην ΑΕΛ! Αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Μπάστος από τον Κουμή!

51' Εκτέλεση φάουλ από τον Ψύχα, η μπάλα φεύγει ψηλά.

77' Σουτ του Πεχλιβάνη, κανένας κίνδυνος για την ΑΕΛ.

80' Κεφαλιά του Μπεραχίνο, ο Μόλ πέφτει στην γωνιά του και σώζει την εστία του.

82' Γύρισμα του Γκεριέρ, ο Πεχλιβάνης από κοντά δεν κατάφερε να νικήσει με διπλή προσπάθεια τον Μούριελ, μετον Φραντζή να διώχνει στην συνέχεια.

93' Μπαλιά ακριβείας του Πεχλιβάνη στον  Γκεριέρ, ο οποίος από κοντά δεν κατάφερε να σκοράρει!

95' Σουτ του Νταβόρ, η μπάλα σταματάει στο δοκάρι, με τον Κατσανίκλιτς να μην μπρεί να νικήσει τον Μόλ από κοντά!

Ολυμπιακός(Γιάννης Πετράκης): Moλ, Καρτάσιαν, Μπάρντι, Σάλι, Ντεσιρέ, Γκεριέρ, Έσελινγκ, Ευτυχίδης, Ψύχας, Σοάρες, Κυριάκου

Στον πάγκο: Ντα Σίλβα, Κόβατς, Ντουράνσκι, Πουέρτας, Χριστοδούλου, Δόσης, Ιωάννου, Καπαρτής, Πεχλιβάνης, Χέντριξ, Ζεύκη, Χατζημιτσής

ΑΕΛ(Μάριος Ζαχαρίου-Μάριος Νεοφύτου): Μούριελ, Τεσέιρα, Μπάστο, Χάσα, Νταβόρ, Τσέποβιτς, Μακρής, Παντελή, Τσιμπόλα, Μιλιτσεάνου, Τζάλμα.

Στον πάγκο: Ολιβέιρα, Φραντζής, Μπεραχίνο, Παπαφώτης, Μιραλάς, Κατσανίκλιτς, Ανδρέου, Πάβλοβιτς, Μπιλοβάρ, Ντοναλντόνι, Κοντινέλα, Σις

Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος