Αθλητικά

ΑΠΟΕΛ - Άρης 0-1: Με το ΓΚΟΛ του Καζού το 3/3 και κορυφή (ΦΩΤΟΣ - ΒΙΝΤΕΟ)

Χρυσό αποδείχθηκε το γκολ του Καζού στο πρώτο ημίχρονο αφού ο Άρης πήρε σπουδαίο διπλό στο ΓΣΠ επί του ΑΠΟΕΛ και ανέβηκε μόνος στην κορυφή με 3 νίκες σε ισάριθμούς αγώνες και θα περιμένει όλα τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής για να δει αν θα βρίσκεται μόνος στην 1η θέση.

Δυνατό παιχνίδι, με αρκετά φάουλ, ένταση, σκληρά μαρκαρίσματα και πολλές κίτρινες κάρτες. Η ομάδα της Λεμεσού είχε και δοκάρι στο πρώτο μέρος με τον σκόρερ λίγο πριν ανοίξει το σκορ.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για το ΑΠΟΕΛ στο πρωτάθλημα, αφού εξήλθε ισόπαλο 1-1 με την Πάφο στην πρεμιέρα και κέρδισε με 2-0 την Ανόρθωση στο "Αντώνης Παπαδόπουλος"

Έναρξη στο παιχνίδι!

1' Κεφαλιά Ντάλτσιο έξω από την σέντρα του Εντογκαλά.

13' Επικίνδυνη μπαλιά του Γουίλερ στην καρδιά της άμυνας του ΑΡΗ, ο Γιαγκό απομακρύνει σωτήρια.

14' Διπλή κλασσική ευκαιρία για τον ΑΡΗ. Γκομίς στο τετ α τετ με τον Μπέλετς δεν μπορεί να τον νικήσει, έρχεται ο Καζού και σημαδεύει με δυνατό σουτ το δοκάρι του ΑΠΟΕΛ.

17΄0-1 ο ΑΡΗΣ με τον Καζού. Δέχθηκε ασίστ από τον Γκομίς ο οποίος πήρε την μπάλα ύστερα από δύσκολη προσπάθεια του Μπέγκστον.

19΄ Ο Γουίλερ απειλεί απο αριστερά, ολιγωρία από τους επιθετικούς του ΑΠΟΕΛ.

33' Σουτ του Μαρκίνιος κοντράρει η μπάλα και πάει κόρνερ.

40' Έντονες διαμαρτυρίες για δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μουσούντα από το ΑΠΟΕΛ. Έκανε φάουλ λίγο έξω από την περιοχή του ΑΡΗ στον Μάγκλιτσα. Έπιαξε με τη φωτιά, θα μπορούσε να τιμωρηθεί με δεύτερη κίτρινη.

41' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σεπάκ, πάνω στον Βάνα Άλβες.

43' Γύρισμα παράλληλο από τον Καζού, η μπάλα φεύγει έξω.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη στο Β' ημίχρονο.

56' Σουτ του Μαγιαμπέλα, άστοχο.

57' Σουτ του Μαρκίνιος εκτός περιοχής, ψηλά έξω.

62' Ζήτησε δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπαμπίνγκα το ΑΠΟΕΛ, μένει στις παρατηρήσεις ο διαιτητής.

69' Μεγάλη στιγμή για τον Άρη, ο Μαγιαμπέλα έκανε το πλασέ, δύσκολα σε κόρνερ ο Μπέλετς.

71' Σουτ του Κακόριν, άστοχο.

80' Σουτ του Σπόλιαριτς, άστοχο.

90+1 Σουτ του Μπλούμ, ύστερα από κόρνερ του Μαρκίνιος, έξω.

90+4 Πέφτει στην περιοχή ο Κβιλιτάια, τίποτα από τον διαιτητή.

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Καρώ, Κρέσπο, Τσεπάκ, Γουίλερ, Σαρφό, Κοσταντίνοφ, Ντάλσιο, Ντογκαλά, Μαρκίνιος, Μάγκλιτσα

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Φεράρι, Ντουμπραβάνου, Εφραίμ, Νταουσβίλι, Βιγιαφάνες, Κβιλιτάια, Σούσιτς, Μπλουμ, Σατσιάς, Θεοδώρου, Μορέιρα

1

ΑΡΗΣ: Η εντεκάδα: Βανά, Καζού, Μπένγκτσον, Μπράουν, Γκομίς, Γιαγκό, Μαγιαμπέλα, Μουσούντα, Μπρόρσον, Σζόκε, Μπαμπίκα.

Στον πάγκο: Χρυσοστόμου, Σωφρονίου, Πηλέας, Σικόρσκι, Σπόλιαριτς, Ντελμίρο, Στρούσκι, Σλόγκαρ, Γιαμπλόνσκι, Κακόριν.