παφος

Με πρωταγωνιστές τους Τάνκοβιτς και Ζάιρο η Πάφος πήρε το διπλό στο "Στέλιος Κυριακίδης" με 0-4 ως τυπικά φιλοξενούμενη στο παιχνίδι με τον Ακρίτα Χλώρακας.

Ο Τάνκοβιτς άνοιξε το σκορ στο πρώτο μέρος ύστερα από ασιστ του Ζάιρο, στο δεύτερο γκολ οι ρόλοι αντιστράφηκαν αφού ο Τάνκοβιτς ύστερα από κόρνερ βρήκε τον Ζάιρο ο οποίος σημείωσε το 2-0.

Το 3-0 διαμόρφωσε με ωραίο σουτ ο Ντράκομιρ και το 4ο γκολ πέτυχε ο Κανέ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Έναρξη στο παιχνίδι!

7' Στην περιοχή ο Βαλακάρι έκανε το σουτ, σε σώματα.

12' Σουτ από τον Ντράκομιρ, προβολή του Τάνκοβιτς έξω.

25' Σουτ του Τάνκοβιτς, άστοχο.

28' Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο, συνεργάστηκαν εξαιρετικά οι ποδοσφαιριστές του Μπέργκ, ο Ζουνίνιο έκανε το σουτ δύσκολα ο Περντρέου.

31' ΓΚΟΛ για την Πάφο με τον Τάνκοβιτς. Ο Ζουνίνιο έκανε το γύρισμα ο Ζάιρο προσπάθησε για το σουτ, τελικά βγήκε ασίστ στον Τάνκοβιτς, ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

43' Στην αντεπίθεση η Πάφος, ο Ζάιρο γύρισε στον Σεμεδό που δεν βρήκε την μπάλα.

Τέλος Α΄ημιχρόνου.

Έναρξη στο Β΄ημίχρονο.

53' Σουτ του Δημοσθένους, πάνω στον Άντος.

56' Δοκάρι για την Πάφο με ωραίο πλασέ του Ζάιρο.

62' Σουτ του Ζουνίνιο, έξω.

64' ΓΚΟΛ ο Ζάιρο με εξαιρετική κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Τάνκοβιτς.

68' Ο Σεμέδο μπήκε στην περιοχή, σε κόρνερ.

77' Σκοράρει ο Ραμίρεζ, ωστόσο από θέση οφσάιντ.

87' ΓΚΟΛ για την Πάφο με δυνατό σουτ του Ντράκομιρ εκτός περιοχής.

90+2 Κόκκινη στον Κόρατς με 10 ο Ακρίτας.

90+4 ΓΚΟΛ για την Πάφο με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ναμέ.

Τέλος αγώνα.

Ακρίτας: Περντρέου, Κόρατς, Κονέ, Αμπντουραχίμι, Άμπραχαμ, Εράσο, Δημοσθένους, Σέχιτς, Σαραβάνια, Καραγιάννης, Πικής.

ακιτας

Στον πάγκο: Καστελάνι, Ονόντι, Πογκέν, Καραμόκο, Καρπίνια, Σέττι, Πεδρίνιο, Μπερνάρντι, Φουριέλ, Αλεκσέεφ, Ραμίρες, Βάσου.

Πάφος F.C: Αντός, Κβίντα, Σεμέδο, Κανέ, Ζάιρο, Ικόκο, Ζουνίνιο, Τάνκοβιτς, Βαλακάρι, Ντράγκομιρ, Μπάιριτς.

παφος

Στον πάγκο: Ολαθάμπαλ, Μαϊχρόβιτς, Παλάσιος, Καραμπάτζε, Χότσκο, Χάμαντι, Δημητρίου, Χέσταντ, Φυλακτού, Μιχαήλ, Ναμέ, Πελάζιο.

Στάδιο: Στέλιος Κυριακίδης
Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος

Α' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Ομηρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Στυλιανού Μάριος