δσδ

Η πρώτη νίκη της Δόξας στο πρωτάθλημα ήρθε στην 3η αγωνιστική απέναντι στην Ένωση στο «Τάσος Μάρκου», με την ομάδα της Κατωκοπιάς να κερδίζει του βυσσινί με 2-1.

Η Ομάδα του Μαρίνου Σατσιά άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό με τον Λάμι, ενώ στο 49ο ο Ανανέ ισοφάρισε για την Δόξα. Ο Ασαμόα όμως είπε την τελευταία λέξη, όταν στο 76ο λεπτό έκανε το 2-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Η ΚΟΠ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ: Χωρίς τηλεοπτική μετάδοση ο αγώνας ΕΝΠ-Δόξα (ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ)

2' Εντός περιοχής ο Σαντίκ επιχείρησε το σουτ, με την μπάλα να φεύγει ψηλά.

21' Διαγώνιο σουτ από τον Κοβάσεβιτς, κανένας κίνδυνος.

39' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ 1-0! Από δεξιά ο Μέιρα μπήκε στην αντίπαλη περιοχή, έκανε το γύρισμα με τον Σισκόφσκι να διώχνει ασταθώς, με τον Λάμι να πιάνει το ριμπάουντ για το 1-0!

49' ΓΚΟΛ για την Δόξα 1-1! Με πλασέ ο Ντιντζανί από κοντά έκανε το 1-1!

76' ΓΚΟΛ για την Δόξα 1-2! Με τον Ασαμόα, η Δόξα γυρίζει το παιχνίδι!

ΕΝΠ(Μαρίνος Σατσιάς): Κόστιτς, Χριστοφή, Ντα Σίλβα, Μαυρουδής, Ρουσιάς, Μέιρα, Κωνσταντίνου, Ντρέξα, Κοτσώνης, Βούκσεβιτς, Λαμί

Στον πάγκο:

Δόξα(Ρικάρντο Τσέου):  Σισκόφσκι, Στυλιανού, Μέσκα, Αντενόν, Κοβάσεβιτς, Ίλιτς, Βαγέχο, Μπένι, Τιντζανί, Σαντίκ, Παβλίδης

Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Καραμανώλης, Ασαμόα, Τραιτσέφσκι, Φασουλιώτης, Ρονταλέγκα, Μεσέν, Σόμπικ, Φάουζ, Ίντζια, Κάργκμπο, Ιωσιφίδης.

Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
4ος Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης
VAR: Σολωμού Δημήτρης