αρης

Ο Άρης με ανατροπή πήρε το ντέρμπι της Λεμεσού με αντίπαλο την ΑΕΛ και άρχισε ιδανικά το πρωτάθλημα Cyta.

Η ΑΕΛ άνοιξε στο σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με αυτογκόλ του Γιανγκό ύστερα από εξαιρετική ενέργεια του Κάσα. Ο Άρης ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο, ισοφάρισε αρχικά με κεφαλιά του Μαγιαμπέλα ύστερα από ασιστ του Καζού και γύρισε τα εις βάρος του δεδομένα με το δυνατό σουτ εντός περιοχής του Μπαμπίνγκα.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη στο τοπικό ντέρμπι!

1' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ στα πρώτα 15 δευτερόλεπτα, ο Κάσα γύρισε την μπάλα και ο Γιανγκό έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του!

9' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΛ, ο Μπάστο την κεφαλιά, έξω.

16' Κεφαλιά του Μπρόσον, αρκετά άστοχη.

22' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, ο Μαγιαμπέλα γύρισε στην περιοχή ύστερα από εξαιρετική ενέργεια, ο Σπόλιαριτς έκανε το πλασέ, εντυπωσιακή απόκρουση από τον Μπέκερ.

29' Κεφαλιά του Σικόρσκι, έυκολα ο Μπέκερ.

Τέλος Α΄ημιχρόνου.

Έναρξη στο Β' ημίχρονο.

50' ΓΚΟΛ για τον Άρη με τον Μαγιαμπέλα με ωραία κεφαλιά ύστερα από μπαλιά του Καζού.

55' Σουτ του Μπαμπίγκα, πάνω στον Μπέκερ.

60' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιραλάς, έξω.

68' Γύρισμα από τον Καζού, περνά ανεκμετάλλευτο.

80 ' Σουτ του Μαγιαμπέλα απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά έξω.

87' ΓΚΟΛ για τον Άρη με τον Μπαμπίνγκα! Ο επιθετικός του Άρη, πήρε την μπάλα εντός περιοχής και με ένα ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Μπέκερ.