ομονοια νικη

Με μία πολύ καλή εμφάνιση η Ομόνοια, πήρε ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα στο Βέλγιο, επικρατώντας με 0-2 της Γάνδης και βλέπει με μεγάλη αισιοδοξία ότι θα πάρει την πρόκριση στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Για την ομάδα του Νιλ Λένον σκόραρε ο Χαράλαμπος Χαραλάμπους στο πρώτο ημίχρονο και το δεύτερο γκολ ήρθε από τον Μπάρκερ με ένα εξαιρετικό σουτ εντός περιοχής.

Είχε καλή εμφάνιση η Ομόνοια, πιέστηκε ανά διαστήματα στο δεύτερο ημίχρονο από τους Βέλγους, όμως ο Φαμπιάνο ήταν εξαιρετικός για ακόμη ένα παιχνίδι και κράτησε το 0 στην άμυνα.

Δοκάρι για τους Βέλγους είχε ο Κάιπερς.

Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί στη Λευκωσία την ερχόμενη Πέμπτη στις 8 το βράδυ.

Έναρξη στο παιχνίδι!

5' Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας για τον Κακουλλή δεν πρόλαβε.

12' Σουτ για την Γάνδη, άστοχο.

13' Πάει να κλέψει την μπάλα ο Κακουλλής σε πλάσιο ο τερματοφύλακας των Βέλγων.

19' ΓΚΟΛ η Ομόνοια με τον Χαραλάμπους! Ο Κύπριος μέσος έκανε το σουτ, η μπάλα κάπου βρήκε άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτα του Ρόεφ.

27΄' Νέα καλή στιγμή για την Ομόνοια, το σουτ ο Μιξ σε σώματα.

40' Σουτ του Χάουγκε, άστοχο.

41΄Η καλύτερη στιγμή της Γάνδης στον αγώνα! Ο Χάουκε το σουτ δύσκολα σε κόρνερ ο Φαμπιάνο!

Έναρξη στο Β΄ημίχρονο.

55' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Γάνδη, κεφαλιά του Κάιπερς, η μπάλα στο δοκάρι του Φαμπιάνο.

65' Σουτ του Παναγιώτου, άστοχο.

67' Φοβερή απόκρουση από τον Φαμπιάνο σε σουτ του Ντεπόιτρ.

69' Νέα απόκρουση του Φαμπιάνο σε τετ α τετ με τον Ντεπόιτρ.

73' Σουτ του Μπεζούς, άστοχο.

76' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τρομερό σουτ του Μπάρκερ εντός περιοχής! Πραγματικά εξαιρετικό σουτ!

80' Ο Φαμπιάνο ξανά φωνάζει παρόν! Αποκρούει το σουτ του  Χονγκ.

87' Σουτ του Οφόε, άστοχο.

90' Και άλλο σουτ από τον Οφόε, έξω.

90+1 Νέα ευκαιρία για την Γάνδη. σε κόρνερ ξανά ο Φαμπιάνο.

Γάνδη: Ρόεφ, Νταντέου-Νγκαντζούι, Χονγκ, Χάουγκε, Κάιπερς, Κάστρο-Μόντες, Χιουσλάγκερ, Χάντσε-Όλσεν, Τονουναρίγκα, Κουμς, Φορτούνα.

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Λέτσιακς, Μάθιους, Μίλετιτς, Παναγιώτου, Γιούστε, Χαραλάμπους, Μιξ, Μπασιρού, Μπρούνο, Κακουλλής.

ομονοια

Πάγκος: Παναγή, Ουζόχο, Ψάλτης, Βενιζέλου, Ασημένος, Σάββα, Παπουλής, Μπάρκερ, Ζαχαρίου, Μπεζούς, Μάταβζ.