απολλων

Ο Απόλλων με μία μεστή εμφάνιση εξήλθε ισόπαλος 1-1 με τον Ολυμπιακό Πειραιώς στο ΓΣΠ και πάει στο  "Καραϊσκάκης" την επόμενη εβδομάδα για την νίκη και την πρόκριση στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Η ομάδα του Νταβίντ Καταλά στο ντεμπούτο του προηγήθηκε με τον Γιάνγκα με τον Ολυμπιακό να ισοφαρίζει με τον Χουάνγκ, στο δικό του ντεμπούτο στην ομάδα του Πειραιά.

Η ομάδα του Κάρλος Κορπεράν πίεσε αρκετά στο δεύτερο ημίχρονο, ο Απόλλων άντεξε, με σημαντικές αποκρούσεις του τερματοφύλακα Γιοβάνοβιτς και κράτησε ζωντανές τις ελπίδες πρόκρισης.

O επαναληπτικός θα διεξαχθεί την ερχόμενη Πέμπτη στις 10 το βράδυ στον Πειραιά.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη στο παιχνίδι!

4' Γύρισμα του Βα, σε κόρνερ η άμυνα του Ολυμπιακού.

7' Σέντρα από τον Χάμπο, δύσκολα σε κόρνερ ο Βάσλικ.

8' Σουτ του Μ'Βιλά ύστερα από φάση διαρκείας, άστοχο.

10' Σκοράρει ο Ιωάννης Πίττας, ακυρώνεται το γκολ για οφσάιντ.

17' Σουτ του Κουντέ στο δοκάρι και έξω η μπάλα.

18' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα με τον Γιάνγκα, με κοντινό πλασέ ύστερα από σουτ του Κολ. 1-0 μπροστά στο σκορ ο Απόλλων!

26' Πλασέ του Πίττα εκτός περιοχής, έξω!

29' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Χουάνγκ! Ωραία ενέργεια από τον Ρέαμσουκ ο οποίος έδωσε στο ΝοτιοΚορεάτη ο οποίος με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα, στο ντεμπούτο του με την ομάδα του Πειραιά!

43' Κεφαλιά του Ελ Αραμπί, έξω.

Τέλος Α΄ ημιχρόνου.

Έναρξη στο Β' ημίχρονο.

53' Καλή μπαλιά στη περιοχή του Απόλλωνα, μαζεύει ο Γιοβάνοβιτς.

54' Καθυστέρησε να κάνει το σουτ ο Ελ Αραμπί, καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό.

55' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Φάση διαρκείας, διώχνει προ της γραμμής η άμυνα.

57' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Ελ Αραμπί το πλασέ, μόλις έξω.

61' Πρώτη καλή στιγμή για τον Απόλλωνα, στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ντιγκινί την κεφαλιά έξω.

64' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, το πλασέ ο Χουάνγκ, δύσκολα ο Γιοβάνοβιτς.

65' Σουτ του Μπά, έξω.

90+5 Σκοράρει ο Χεντί, ακυρώνεται το γκολ για οφσάιντ.