αποελ

Την ήττα με 3-0 γνώρισε το ΑΠΟΕΛ από την Djurgårdens Σουηδίας στο πλαίσιο των play offs του Κόνφρενς Λιγκ.

Κατάμεστη η "Tele2 Arena" με τους φίλους της ομάδας να δημιουργούν μία εξαιρετική ατμόσφαιρα.

Για την ομάδα της Σουηδίας σκόραραν οι Edvardsen με ένα εντυπωσιακό γκολ από το κέντρο, ο Ekdal με κοντινή κεφαλιά και ο Wikheim με σουτ εκτός περιοχής.

Η Djurgårdens ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του  Schuller.

Έφτιαξε κάποιες καλές στιγμές το ΑΠΟΕΛ όμως δεν κατάφερε να σκοράρει ένα γκολ που ήταν αρκετά σημαντικό ενόψει του επαναληπτικού της  ερχόμενης Τρίτης 23/08 στο ΓΣΠ στις 7 το βράδυ.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη στο παιχνίδι!

4' Ο Έρικσον πήγε για το σουτ, κόπηκε από τον Καρώ.

7' Πολύ καλή στιγμή για τους Σουηδούς, έγινε το σουτ, ο Κρέσπο έδιωξε σε κόρνερ.

9' Απίστευτο γκολ για την ομάδα της Σουηδίας,  ο Edvardsen είδε τον Μπέλεκ εκτός εστίας και σκόραρε από το κέντρο! Πραγματικά εξαιρετικό γκολ.

22' Φάση διαρκείας για το ΑΠΟΕΛ, διώχνει η άμυνα της Djurgårdens.

33' Σουτ του Έρικσον, μόλις έξω η μπάλα.

35' Σουτ του Edvardse, πάνω στον Μπέλεκ.

40' Προβολή του Μάριου Ηλία, σε κόρνερ.

42' Σουτ του Εφραίμ πάνω στον Καρώ η μπάλα.

43' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Εφραίμ, δύσκολα ο τερματοφύλακας της Djurgårdens.

45+4 Τεράστια ευκαιρία για τους Σουηδούς, εντυπωσιακή απόκρουση από τον Μπέλεκ σε κεφαλιά του Έρικσον και στην συνέχεια έγινε η προβολή και η μπάλα πέρασε μόλις έξω.

Έναρξη στο Β' ημίχρονο.

Εκτός ο Νταουσβίλι, εντός ο Βιγιαφάνιες.

47' Καλή στιγμή για τους Σουηδούς, αποκρούει δύσκολα ο Μπέλεκ.

49' Πλασέ του Ντάλσιο, πάνω στον Zetterström.

52' Σουτ του Ντάλσιο, άστοχο.

53' Σουτ του  Finndel, δύσκολα σε κόρνερ ο Μπέλεκ.

54' 2-0 για την Djurgårdens με κοντινή κεφαλιά του Ekdal.

63' Σουτ του Ντάλσιο, δύσκολα ο τερματοφύλακας της  Djurgårdens, στη συνέχεια ο Μάριος Ηλία ήταν σε θέση οφσάιντ.

65' Και τρίτο γκολ για την ομάδα από την Σουηδία με σουτ εκτός περιοχής από τον Wikheim.

71' Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα για την Djurgårdens στο Schuller.

80' Η καλύτερη στιγμή του ΑΠΟΕΛ στον αγώνα, ο Φεράρι έκανε την μπαλιά ο Κοσταντίνοφ έπιασε την κεφαλιά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα ο Καρώ.

81' Μακρινό σουτ του Ντάλσιο, μαζεύει με ο Ζέτερστρομ.

82' Κεφαλιά του Μπλουμ, σε ετοιμότητα ο Ζέτερστρομ.

90+3' ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ με κεφαλιά του Μάγκλιτσα ακυρώνεται όμως για οφσάιντ.