μπαγερν

Με δύο τέρματα από το πρώτο ημίχρονο με τους Μουσιάλα και Μίλερ η Μπάγερν νίκησε 2-0 τη Βόλφσμπουργκ και έκανε το δύο στα δύο στην Bundesliga.

Εύκολο έργο είχε η Μπάγερν το απόγευμα της Κυριακής για τη δεύτερη αγωνιστική της Bundesliga καθώς επικράτησε της Βόλφσμπουργκ με 2-0. Οι βαυαροί πέτυχαν και τα δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο ενώ πέτυχαν τρία ακόμα τέρματα που ακυρώθηκαν μέσω VAR ως οφσάιντ.

Οι Μουσιάλα με δυνατό σουτ εκτός περιοχής και ο Μίλερ με προβολή από κοντά μετά το σουτ του Κίμιχ ήταν οι σκόρερ για τους γηπεδούχους που κινδύνεψαν ελάχιστα στη διάρκεια της αναμέτρησης.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Ερναντέζ, Κίμιχ, Παβάρ, Ουπαμεκανό, Ντέιβις, Γκνάμπρι, Μουσιάλα (83' Γκράβενμπερχ), Ζάμπιτσερ, Μανέ (80' Τελ), Μίλερ.

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Κάστελς, Μπόρναου, Λακρουά, Φαν ντε Φεν, Άρνολντ, Μπακού, Γκιλαβογκί, Σβάνμπεργκ, Βίμερ, Μαρμούς, Νμετσά.

Στο ματς που προηγήθηκε του αγώνα στο Μόναχο και συγκεκριμένα ανάμεσα στη Μάιντς και την Ουνιόν Βερολίνου οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Πηγή: sports24.gr