ομονοια

Την ήττα από την ΑΕΚ Αθηνών δέχθηκε στο ΓΣΠ η Ομόνοια στον τελευταίο της φιλικό αγώνα πριν τους επίσημους αγώνες, πρώτα στις 12 του μήνα, θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα για το σούπερ καπ και στην συνέχεια θα ακολουθήσει ο Ευρωπαϊκός αγώνας με την Γάνδη στις 18 του μήνα και η έναρξη του πρωταθλήματος.

Τα γκολ για την ομάδας της Αθήνας πέτυχαν οι Πινέδα και Μάνταλος.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι πράσινοι έχασαν και στα δύο φιλικά που έδωσαν στο γήπεδο της πρωτεύουσας, πρώτα από την Χάποελ Χάιφα(0-1) και σήμερα από την ΑΕΚ. Η ομάδα του Νιλ Λένον κέρδισε όλα τα παιχνίδια στη περίοδο προετοιμασίας στη Πολωνία. 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα, 2-0 την Χάποελ Ιερουσαλήμ και 2-0 την Ανόρθωση.

Έναρξη στον αγώνα!

4' Σουτ του Τσούπερ, έξω.

11' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσούπερ, στο δοκάρι η μπάλα.

16' Φάση διαρκείας για την ΑΕΚ, διώχνει η άμυνα της Ομόνοιας.

18' Σουτ του Παπουλή, εκτός περιοχής, άστοχο.

19' Σουτ του Μιξ και αυτό πάει έξω.

21' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ Αθηνών! Ο Πινέδα έκανε εξαιρετική ενέργεια και έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Φαμπιάνο. Πολύ ωραίο γκολ!

27' Σουτ του  Γκατσίνοβιτς, πάνω στον Φαπιάνο.

35' Σκοράρει ο Μάνταλος, ωστόσο από θέση οφσάιντ. Ακυρώνεται το γκολ.

40' Λάθος από τον Λάνγκ, ο Αραούχο δεν μπορεί να σκοράρει.

41' Τεράστια ευκαιρία για την Ομόνοια πρώτα με κεφαλιά του Κακουλλή και στην συνέχεια με σουτ του Μπρούνο Φελίπε. Έδωσε εξαιρετική ασιστ ο Μπάρκερ στον Κακουλλή!

43' Νέα ευκαιρία για την Ομόνοια, το σουτ του Μπρούνο, εντός περιοχής, άστοχο.

Έναρξη στο Β΄ημίχρονο.

55' Τρομερή απόκρουση του Φαμπιάνο ύστερα από πλασέ του Πινέδα!

64' Σουτ του  Γκατσίνοβιτς, άστοχο.

65' ΓΚΟΛ από τον Πέτρο Μάνταλο, με ωραία ενέργεια έκανε το σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.