αεκ

Με δύο γκολ από αμυντικούς, με τον Γκαρσία στο πρώτο και τον Μιλίτσεβιτς στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ γύρισε τα εις βάρος της δεδομένα και πήρε τεράστια νίκη επί της Παρτίζαν με 2-1 και έθεσε βάσεις πρόκρισης ενόψει του επαναληπτικού της επόμενης εβδομάδας στη Σερβία.

Το σκορ άνοιξε για την Παρτίζαν ο Μένιγκ στο πρώτο ημίχρονο. Εξαιρετική ατμόσφαιρα από τους οπαδούς της ομάδας της Λάρνακας!

Υπενθυμίζεται ότι πλέον το εκτός έδρας γκολ δεν έχει διπλή σημασία στις διοργανώσεις της ΟΥΕΦΑ.

Έναρξη στο παιχνίδι!

2' Σουτ εκτός περιοχής, εύκολα ο Πίριτς.

6' Σουτ του  Ντιαμπάτε, πάνω στον Πίριτς.

9' Σουτ εκτός περιοχής από τον  Νάτσο, άστοχο.

18' ΓΚΟΛ για την Παρτίζαν με τον Μένιγκ. Ο  Ρικάρδο πέρασε τον Πίριτς, ύστερα από εξαιρετική πάσα γύρισε στον Μένιγκ που έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

34' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ με τον Γκαρσία, με κοντικό πλασέ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ! Ισοφαρίζει η ομάδα της Λάρνακας.

45' Σουτ του Ροσάλες, δύσκολα ο τερματοφύλακας της Παρτίζαν σε κόρνερ.

Τέλος Α' ημιχρόνου!

'Εναρξη στο Β' ημίχρονο.

48' Φάση διαρκείας, διώχνει η άμυνα της ΑΕΚ.

54' Δοκάρι για την Παρτίζαν με κεφαλιά του Γκόμες.

66' Σουτ του Άλτμαν, δύσκολα ο τερματοφύλακας της Παρτίζαν.

66΄Κεφαλιά του Ράφα Λόπες, στα χέρια του Στεβάνοβιτς.

69' Σουτ του Ροσάλες, σε κόρνερ.

70' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ με τον Μιλίτσεβιτς! Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μπρούνο Γκάμα γύρισε στον αμυντικό της ΑΕΚ, ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

75' Σουτ του Άλτμαν, εντός περιοχής, άστοχο. Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΚ.

76' Σουτ του Μπρούνο Γκάμα, έξω.

αεκ

ΑΕΚ Λάρνακας: Πίριτς, Ροσάλες, Τόμοβιτς, Μιλίτσεβιτς, Γκαρθία, Σανχούρχο, Λέδες, Φαράζ, Γκιούρσκο, Τρισκόφσκι, Ολατούντζι.

αεκ

Στον πάγκο: Τούμπας, Γκονζάλεθ, Κάσας, Γκάμα, Ρομό, Λόπες, Εγγλέζου, Χριστοφόρου, Ναούμ, Μπέιτς, Άλτμαν, Μάμας.

Παρτίζαν Βελιγραδίου:  Στεβάνοβιτς, Φιλίποβιτς, Βούγιατσιτς, Σανιτσάνιν, Ουρόσεβιτς, Φέισα, Νάτσο, Αντράντε, Ντιαμπάτε, Μένιγκ, Ρικάρδο.

παρτιζαν

Στον πάγκο: Λούκατς, Πόποβιτς, Μάρκοβιτς, Σέχοβιτς, Μπάζνταρ, Ζίφκοβιτς, Τέρζιτς, Μπέλιτς, Γιόβιτς, Πέτκοβιτς, Λούτοβατς.