μακαμπι απολλων

Η Μακάμπι μέσα στην καυτή της έδρα το "Σάμι Οφέρ" ήταν πολύ καλύτερη από τον Απόλλωνα, έφτιαξε πάρα πολλές ευκαιρίες και πήρε μία εύκολη νίκη επί του πρωταθλητή Κύπρου με 4-0 και έβαλε γερές βάσεις για πρόκριση στα play offs του Τσάμπιονς Λιγκ.

Το πρώτο γκολ ήρθε από αυτογκόλ του  Πεϊμπέρνς, ενώ άλλα δύο γκολ σκόραρε ο Μοχάμεντ. Το τελικό 4-0 έγραψε ο Πιερό με κεφαλιά.

Με 10 ποδοσφαιριστές ολοκλήρωσε τον αγώνα ο Απόλλων λόγω της αποβολής του Βούκασιν Γιοβάνοβιτς στο 60' λεπτό.

Η ομάδα από το Ισραήλ είχε και δύο δοκάρια, ένα στο πρώτο και ένα στο δεύτερο ημίχρονο.
Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη στο παιχνίδι!

4' Πρώτη καλή στιγμή για την Μακάμπι, ο Πιέρο το πλασέ έξω.

13' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τσέρι, έξω.

18' Σκοράρει η Μακάμπι ύστερα από φάση διαρκείας, ακυρώνεται το γκολ για οφσάιντ.

22' Κεφαλιά του Πίττα, άστοχη.

28' Σουτ του Σπόλιαριτς, αρκετά άστοχο.

29' Καλή μπαλιά στην περιοχή του Απόλλωνα, διώχνει η άμυνα.

32' Τεράστιο λάθος στην άμυνα του Απόλλωνα από τον Χαμάς, ο Haziza πήρε την μπάλα έκανε το πλασέ, κτύπησε στο δοκάρι και έξω.

33' Νέα καλή ευκαιρία για την Μακάμπι, πρώτα με τον Πιερό και στη συνέχεια με τον Τσέρι, η μπάλα έξω.

38' Σκοράρει η Μακάμπι. Αρκετά τυχερό το γκολ αφού έγινε το γύρισμα κτύπησε στον Πεϊμπέρνς και κατέληξε στα δίκτυα.

43' Κεφαλιά του Πιερό, έξω.

Έναρξη στο Β' ημίχρονο.

47' Σουτ του Χάμπου, άστοχο.

50' Κεφαλιά του Βούκασιν Γιοβάνοβιτς, έξω.

51' Γύρισμα στη περιοχή του Απόλλωνα, διώχνει η άμυνα.

54' ΓΚΟΛ για την Μακάμπι με κοντινό πλασέ του Μοχάμεντ. 2-0 μπροστά στο σκορ η ομάδα του Ισραήλ.

56' Τρομερή απόκρουση του Γιοβάνοβιτς, σε σουτ του Χαζίζα.

57' Κεφαλιά του Πιερό, πάνω στον Γιοβάνοβιτς.

58' Νέα ευκαιρία για την Μακάμπι, μεγάλη απόκρουση από τον Γιοβάνοβιτς.

60' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Βούκασιν Γιοβάνοβιτς, για φάουλ στο Πιερό.

62 ΓΚΟΛ για την Μακάμπι και πάλι με τον Μοχάμεντ με κοντινή κεφαλιά.

76' Πλασέ του Ατζίλι, μόλις έξω η μπάλα.

77' Και άλλο γκολ για την Μακάμπι αυτή την φορά με τον Πιερό. Μπαλιά από τον Χατζίζα και ο επιθετικός της Μακάμπι με εξαιρετική κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

81' Πλασέ του Rukavytsya, μόλις έξω.

85' Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα, ο Χαμάς από κοντά δεν κατάφερε να σκοράρει.