αεκ

Δείτε την ενημέρωση από την ΑΕΚ για το 3ο φιλικό προετοιμασίας.

Ισόπαλη 2-2 εξήλθε η ομάδα της Λάρνακας κόντρα στην Kisvarda FC

Τρίτο και τελευταίο φιλικό προετοιμασίας στην Ουγγαρία για την ομάδα μας, που αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την δευτεραθλήτρια Kisvarda FC.

Το φιλικό έγνε στην πόλη Kischschlag, υπό την παρουσία του Προέδρου κ. Άντρου Καραπατάκη.

H σύνθεση της ομάδας: Τούμπας, Tomovic (60' Milicevic), Casas (60' Χριστοφόρου), Oier (60' Μάμας), Romo (60' Olatunji), Ανδρέου (60' Mikel), Εγγλέζου (60' Angel), Μαρτής (60' Gustavo), Ναούμ (73' Σιαθάς), Gyurcso (60' Faraj), Altman (45' Χαραλάμπους (60' Trickovski).

Η περιγραφή της αναμέτρησης:

1' Έναρξη της αναμέτρησης.
5' O Romo πίεσε και έκλεψε την μπάλα, μπήκε από πλάγια στην περιοχή, όμως το γύρισμα του απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς.
6' ΓΚΟΛ! 0-1 για τους Ούγγρους με καρφωτή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ. ιρία
21' Ευκαιρία για την ομάδα μας. Κόρνερ από τον Gyurcso, σουτ του Altman, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε λίγο έξω.
22' Κόρνερ με τον Ναούμ, κεφαλιά του Oier, o Αltman δεν μπόρεσε εξ' επαφής να κάνει την προβολή και να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.
34' Γύρισμα του Ναούμ από αριστερά, το σουτ του Oier από το ύψος του πέναλτι κατέληξε λίγο πάνω από τα δοκάρια.
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
------------------------------
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
55' Σουτ από τον Romo, ασταθής απόκρουση, νέο σουτ του Oier, νέα απόκρουση από τον τερματοφύλακα.
57' ΓΚΟΛ! 0-2 για τους Ούγγρους με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.
60' Μπαλιά του Casas, κεφαλιά του Romo, στην αγκαλιά του αντίπαλου τερματοφύλακα.
66' Kεφαλιά του Olatunji, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία.
67' ΓΚΟΛ! 1-2 μειώνει η ομάδα μας με κοντινή κεφαλιά μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια και μπαλιά του Olatunji.
87' Kόρνερ με τον Gustavo, κεφαλιά του Mikel, πέφτει στην γωνία και αποκρούει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.
90' ΓΚΟΛ! 2-2 ισοφαρίζει η ομάδα μας με τον Trickovski να σκοράρει με σουτ εντός περιοχής, μετά από πάσα του Σιαθά.
91' Tέλος της αναμέτρησης.