αεκ εντεκαδα

Στο δεύτερο της φιλικό στην Ουγγαρία, η ΑΕΚ Λάρνακας κατάφερε να κερδίσει δύσκολα την Ραπίντ Βιέννης με 3-2. Το σκορ είχε εναλλαγές συνέχεια, με την ομάδα της χώρας μας να ανοίγει το σκορ με τον Ολατουντζί στο 35ο λεπτό, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου. Η Ραπίντ ισοφάρισε στο 68ο λεπτό, για να πάρει και πάλι κεφάλι στο σκορ η ΑΕΚ με κεφαλιά του Όιερ, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Στο 76η Ραπίντ ισοφάρισε ξανά, με τον Ρόμο 9 λεπτά αργότερα να κάνει το 3-2 φέρνοντας την νίκη στους κιτρινοπράσινους. Ο Όλτρα παρέταξε εντεκάδα με τους Piric, Mikel, Gustavo, Trickovski, Faraj, Angel, Milicevic, Olatunji, Χριστοφόρου, Gyurcso, Μάμας, πραγματοποιόντας αρκετές αλλαγές στην συνέχεια, δίνοντας ευκαιρίες σε ποδοσφαιριστές που ήθελε να δεί.

Στο γήπεδο ήταν και ο πρόεδρος της ομάδας Άντρος Καραπατάκης, ο οποίος ήθελε να δει την ομάδα του αγωνιζόμενη απέναντι σε ένα δυνατό αντίπαλο.

Η περιγραφή της αναμέτρησης:

1' Έναρξη της αναμέτρησης.
10' Παράλληλη μπαλιά του Faraj, προ του Gyurcso απομάκρυναν οι αμυντικοί.
28' O Οlatunji εκμεταλλεύτηκε το λάθος, δεν μπόρεσε ωστόσο να περάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
35' ΓΚΟΛ! 1-0 για την ΑΕΚ με τον Olatunji να πλασάρει ιδανικά στο τετ α τετ μετά την πάσα του Trickovski.
45' Tέλος πρώτου ημιχρόνου.
-------------------------------
66'
Mπαλιά του Εγγλέζου, προβολή του Altman, στην αγκαλιά του αντίπαλου τερματοφύλακα.
68' ΓΚΟΛ! Ισοφαρίζει η Rapid με διαγώνιο σουτ του
72΄ΓΚΟΛ! 2-1 πήρε και πάλι προβάδισμα η AEK, με κεφαλιά του Oier μετά από εκτέλεση κόρνερ.

76' ΓΚΟΛ! Ισοφαρίζει η Rapid με σουτ του Kriwak.

85' ΓΚΟΛ! 3-2 για την AEK, με κεφαλιά του Romo μετά την Μπαλιά του Casas.