ΑΠΟΕΛ

Ισόπαλος με σκορ 0-0 ολοκληρώθηκε ο πρώτος φιλικός αγώνας του ΑΠΟΕΛ στην Βουλγαρία με αντίπαλο την Μπότεφ Βράτσα. Στο πρώτο της φιλικό παιχνίδι η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή παρουσίασε καλή εικόνα γενικά, κόντρα σε έναν κατώτερο αντίπαλο.
Στο πρώτο μέρος ο ΑΠΟΕΛ δημιούργησε 3 καλές ευκαιρίες, με την καλύτερη να είναι η κεφαλιά του Καρώ στο 40, όταν η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Στο δεύτερο μέρος ο ΑΠΟΕΛ ξεκίνησε τον αγώνα με 8 αλλαγές και δημιούργησε κλασικές ευκαιρίες, με τον Ντάλσιο να είναι ο δημιουργός.

Νωρίτερα στον αγώνα:

17' Σουτ του Θεοδώρου, κανένας κίνδυνος για τους Βούλγαρους.

18' Μακρινό σουτ του Σαρφό, ο Κοστόφ αποκρούει με γροθιές.

40' Σέντρα του Σαρφό, ο Καρώ έπιασε την κεφαλιά, με τον Κοστόφ να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β' ημιχρόνου

Ο ΑΠΟΕΛ αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο με τους Tsilingiris (GK) Polykarpou Esselink Dálcio Satsias [C] Charalambous Gavriel Wheeler Chebake Diawara Daushvili

56' Μακρινό σουτ του Ντάλσιο, η μπάλα φεύγει συρτά εκτός.

68' Εκτέλεση φάουλ από τον Ντάλσιο, η μπάλα φεύγει λίγο εκτός.

77' Πρώτη φάση για τους Βούλγαρους! Μακρινό σουτ του Σα, με την Τσιλιγκίρη να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

82' Συρτή εκτέλεση φάουλ του Γαβριήλ, με τον Βούλγαρο τερματοφύλακα να αποκρούει εύκολα.

87' Ωραία συνεργασία των παικτών του ΑΠΟΕΛ, με τον Γεωργίου να μοιράζει στον Ντάλσιο, ο οποίος με σουτ έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά.

Τέλος αγώνα

Η εντεκάδα του ΑΠΟΕΛ:

Στο πρώτο ημίχρονο: Σκουφέτ, Καρώ, Εφραίμ, Σόουζα, Σατσιάς, Θεοδώρου, Πολυκάρπου, Γουίλερ, Σαρφό, Γεωργίου, Βρόντης

Στο δεύτερο ημίχρονο: Τσιλιγγίρης, Πολυκάρπου, Γουίλερ, Έλεσεινγκ, Τσεπάκ, Νταουσβίλι, Σατσιάς, Ντάλσιο, Γαρβιήλ, Ντιαβαρά, Χαραλάμπους